Licensed to WSY Swimming            HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 3/7/2010 07:10 PM
              2010 Mini Champs hosted by WSY and NYAC - 3/7/2010               
                    2010 Mini Champs hosted by WSY and NYAC                    
                    presented by The Wilson Gregory Agency                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 9 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collegiate Aquatics-MA  'A'                 1:28.10    1:16.95         40  
     1) Kelly, Javan M 8                2) Reed, Noah M 9                 
     3) Lauver, Josiah 9                4) Mills, Justin I 9              
       43.94    33.01                                                      
  2 Palmyra Aquatic Club-MA  'A'                1:16.23    1:20.41         34  
     1) Leach, Daniel J 7               2) Lyons, Stephen E 8             
     3) James, Ryan M 9                 4) Toth, Zachary A 8              
       47.01    33.40                                                      
  3 Lebanon Valley Otters  'A'                  1:23.35    1:22.47         32  
     1) Lauer, Jacob 8                  2) Cottingham, Johnathon 8        
     3) Mosby, Nicholas 9               4) Oren, David 7                  
       47.40    35.07                                                      
  4 Wsy Swimming-MA  'B'                             NT    1:54.89         30  
     1) Stauffer, Nathaniel A 7         2) Morrow, Andrew t 9             
     3) Alderman, William J 7           4) Buehler, Jeb 7                 
     1:00.56    54.33                                                      
 -- Wsy Swimming-MA  'A'                        1:26.03         DQ        
     1) Chase, Tommy 7                  2) Skiles, Logan G 8              
     3) Pickering, Kyle K 8             4) Spahr, Riley R 9               
       49.87    41.71                                                      
 
Event 2  Girls 9 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Northern York Aquatic Clun-MA  'A'          1:17.04    1:18.04         40  
     1) Pflugh, Rebecca B 8             2) Eby, Lauren E 8                
     3) Luft, Katie M 8                 4) Weiss, Laura I 9               
       46.89    31.15                                                      
  2 Palmyra Aquatic Club-MA  'A'                     NT    1:25.30         34  
     1) Strayer, Hannah L 8             2) Trostle, Shealyn R 9           
     3) Shay, Brianna A 9               4) Bruce, Karly D 9               
       50.18    35.12                                                      
  3 Northern York Aquatic Clun-MA  'B'          1:28.33    1:31.51         32  
     1) Taylor, Sami 8                  2) Haley, Sarah R 9               
     3) Landis, Elizabeth M 7           4) Frey, Michaela K 6             
       47.52    43.99                                                      
  4 Wsy Swimming-MA  'A'                        1:26.26    1:32.30         30  
     1) Kent, Camille L 7               2) Anderson, Olivia G 8           
     3) Chase, Mimi F 9                 4) Lee, Nicole A 8                
       55.27    37.03                                                      
  5 Collegiate Aquatics-MA  'A'                 1:32.10    1:37.51         28  
     1) Heck, Taylor A 8                2) Averill, Karli J 8             
     3) Heck, Ashley N 9                4) Wilson, Kayla A 8              
       51.60    45.91                                                      
  6 Wsy Swimming-MA  'B'                        1:37.34    1:48.82         26  
     1) Clemmer, Maddie R 7             2) Ciulla, Angelica T 8           
     3) Stupka, Sydney E 7              4) Secord, Mary T 8               
       58.54    50.28                                                      
 
Event 5  Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yaninek, Zachary J   6 Wsy Swimming-MA        49.11      51.08         20  
  2 Eusantos, Gabriel    6 SAC-MA               1:01.83      53.63         17  
 
Event 5  Boys 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pizolato, Joseph     7 BCY-MA                 40.82      38.78         20  
 
Event 5  Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Skiles, Logan G      8 Wsy Swimming-MA        34.33      34.64         20  
  2 Lyons, Stephen E     8 PACS-MA                35.17      35.52         17  
  3 Kelly, Javan M       8 Collegiate-MA          33.86      35.81         16  
  4 Roadcap, Logan       8 Ndcy Gators            36.67      36.42         15  
  5 Paulukow, Logan      8 MARA-MA                   NT      43.17         14  
 
Event 5  Boys 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lauver, Josiah       9 Collegiate-MA          31.49      31.52         20  
  2 Smith, Aaron         9 EAC-MA                 32.65      32.05         17  
  3 James, Ryan M        9 PACS-MA                32.10      33.68         16  
  4 Spahr, Riley R       9 Wsy Swimming-MA        34.11      34.07         15  
  5 Mills, Justin I      9 Collegiate-MA          34.53      35.01         14  
  6 Mosby, Nicholas      9 Otters                 34.86      35.06         13  
  7 Boldaz, Cameron      9 BCY-MA                 35.30      35.10         12  
  8 Maxwell, Brandon     9 MSC-MA                 37.63      35.30         11  
  9 Yoffe, Matthew J     9 Collegiate-MA          40.10      36.25          9  
 10 Tanguay, Joseph R    9 NYAC-MA                37.11      37.02          7  
 11 Schroeder, Aren      9 BCY-MA                 42.84      38.26          6  
 12 Jacobs, Ryan E       9 Collegiate-MA          38.65      38.38          5  
 13 Morrow, Andrew t     9 Wsy Swimming-MA        40.62      42.01          4  
 14 Conway, Brennan T    9 Collegiate-MA          40.39      43.63          3  
 
Event 6  Girls 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bermudez, Sierra     7 BCY-MA                 45.50      43.75         20  
  2 Drumm, Gabrielle     7 MARA-MA                42.43      44.30         17  
 
Event 6  Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eby, Lauren E        8 NYAC-MA                36.61      37.91         20  
  2 Strayer, Hannah L    8 PACS-MA                38.15      38.42         17  
 
Event 6  Girls 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Laura I       9 NYAC-MA                33.43      33.00         20  
  2 Shay, Brianna A      9 PACS-MA                34.46      34.34         17  
  3 DiCamillo, Lauren    9 BCY-MA                 34.99      34.64         16  
  4 Trostle, Shealyn R   9 PACS-MA                34.25      34.70         15  
  5 Scalese, Charlotte   9 MSC-MA                 40.45      37.78         14  
  6 Connelly, Cassie     9 Otters                 38.95      37.98         13  
  7 Heck, Ashley N       9 Collegiate-MA          38.18      38.08         12  
  8 Bruce, Karly D       9 PACS-MA                41.74      38.25         11  
  9 Haley, Sarah R       9 NYAC-MA                37.11      38.29          9  
 10 Neuhard, Madelyn A   9 Wsy Swimming-MA        37.98      38.40          7  
 11 Ott, Skyler          9 SAC-MA                 38.14      40.98          6  
 12 Chase, Mimi F        9 Wsy Swimming-MA        37.38      41.48          5  
 13 Wooten, Jenna M      9 Wsy Swimming-MA        49.17      42.31          4  
 14 Trutt, Paige         9 Ndcy Gators            43.01      44.94          3  
 15 Clendaniel, Abbie    9 NYAC-MA                48.83      45.79          2  
 16 Alderman, Greta C    9 Wsy Swimming-MA        48.52      47.16          1  
 17 Buehler, McKenna M   9 Wsy Swimming-MA        54.33      50.90        
 18 Lee, Erin            9 SAC-MA                 57.57      54.35        
 19 Glotfelty, BreAnne   9 Wsy Swimming-MA      1:00.00    1:03.55        
 
Event 7  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Javan M       8 Collegiate-MA          15.18      16.18         20  
  2 Toth, Zachary A      8 PACS-MA                17.16      16.70         17  
  3 Readinger, Stuart    8 EAC-MA                 16.61      16.77         16  
  4 Cottingham, Johnat   8 Otters                 16.95      17.68         15  
  5 Spencer, Noah        8 NYAC-MA                17.15      18.16         14  
  6 Thompson, James J    8 Acws Swimming-MA       18.71      18.61         13  
  7 Gerver, Hayden I     8 Acws Swimming-MA       19.11      18.82         12  
  8 Lauer, Jacob         8 Otters                 20.65      19.29         11  
  9 Pickering, Kyle K    8 Wsy Swimming-MA        18.45      20.58          9  
 10 Hood, Nicholas       8 MSC-MA                 24.94      23.45          7  
 11 Feeney, Brendan      8 BCY-MA                 32.56      25.74          6  
 
Event 8  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fortney, Alexa       8 LPAC-MA                   NT      15.54         20  
  2 Wolf, Peyton         8 BCY-MA                 15.77      15.55         17  
  3 Luft, Katie M        8 NYAC-MA                14.92      15.56         16  
  4 Sugra, Anna          8 MARA-MA                17.00      16.44         15  
  5 Lee, Nicole A        8 Wsy Swimming-MA        16.51      16.85         14  
  6 Averill, Karli J     8 Collegiate-MA          17.64      17.25         13  
  7 Strayer, Hannah L    8 PACS-MA                16.86      17.55         12  
  8 Amber-Messick, Ade   8 BCY-MA                 17.76      17.75         11  
  9 Secord, Mary T       8 Wsy Swimming-MA        18.90      18.77          9  
 10 Taylor, Sami         8 NYAC-MA                18.80      18.91          7  
 11 Fogelsanger, Amber   8 NYAC-MA                21.27      19.16          6  
 12 Snyder, Sydney       8 Otters                 20.62      20.19          5  
 13 Anderson, Olivia G   8 Wsy Swimming-MA        20.13      20.99          4  
 14 Powell, Teddi        8 SAC-MA                 21.04      21.62          3  
 15 Brown, Abigail R     8 Wsy Swimming-MA        24.00      21.77          2  
 16 Spila, Eileen M      8 Wsy Swimming-MA        20.97      23.27          1  
 17 Ciulla, Angelica T   8 Wsy Swimming-MA        23.56      23.51        
 18 Heck, Taylor A       8 Collegiate-MA          22.20      23.55        
 19 Saand, Sara          8 SAC-MA                 25.03      24.90        
 
Event 9  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leach, Daniel J      7 PACS-MA                17.26      17.95         20  
  2 Furcon, Matthew      7 BCY-MA                 19.43      18.79         17  
  3 Chase, Tommy         7 Wsy Swimming-MA        19.63      19.64         16  
  4 Fidanza, Jack        7 BCY-MA                    NT      20.07         15  
  5 Mills, Ian J         7 Collegiate-MA          20.93      21.20         14  
  6 Buehler, Jeb         7 Wsy Swimming-MA        21.88      21.39         13  
  7 Staniszewski, Jona   7 BCY-MA                 22.83      21.47         12  
  8 Thropp, Will         7 Wsy Swimming-MA           NT      22.22         11  
  9 Kling, Owen          7 EAC-MA                 21.67      23.52          9  
 10 Alderman, William    7 Wsy Swimming-MA        17.03      24.41          7  
 11 Houck, Jacob         7 EAC-MA                 17.77      24.47          6  
 12 Waldman, Andrew      7 MSC-MA                 26.81      25.27          5  
 13 Langella, Jonah      7 SAC-MA                 25.97      26.11          4  
 14 Stauffer, Nathanie   7 Wsy Swimming-MA        26.00      29.30          3  
 
Event 10  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Landis, Elizabeth    7 NYAC-MA                16.45      17.35         20  
  2 Marshall, Cynthia    7 BCY-MA                 17.86      18.18         17  
  3 Shaulis, Kirsten     7 Otters                 22.54      18.70         15.5
  3 Skurcenski, Jenna    7 MSC-MA                 19.33      18.70         15.5
  5 Bermudez, Sierra     7 BCY-MA                 20.02      19.78         14  
  6 Hauck, Emily         7 Otters                 21.35      20.33         13  
  7 Stupka, Sydney E     7 Wsy Swimming-MA        19.48      20.58         12  
  8 Fink, Alexis         7 EAC-MA                 21.55      20.70         11  
  9 Mulhern, Katie       7 BCY-MA                 24.00      22.65          9  
 10 Clemmer, Maddie R    7 Wsy Swimming-MA        27.31      23.17          7  
 11 Conway, Anna K       7 Collegiate-MA          25.54      25.02          6  
 12 Myers, Megan         7 EAC-MA                 25.40      25.21          5  
 13 Brubaker, Colleen    7 NYAC-MA                23.49      26.81          4  
 14 Andrews, Claire      7 Otters                 26.96      27.53          3  
 15 Walker, Hannah       7 Otters                 31.84      32.87          2  
 
Event 11  Boys 6 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yaninek, Zachary J   6 Wsy Swimming-MA        21.80      20.40         20  
  2 Powell, Lek          6 SAC-MA                 19.51      20.45         17  
  3 Mills, Bryce M       6 Collegiate-MA          23.41      22.47         16  
  4 Nikolai, Christoph   6 BCY-MA                 26.19      22.81         15  
  5 Fisic, Trevor N      6 Collegiate-MA          24.56      23.03         14  
  6 Eusantos, Gabriel    6 SAC-MA                 25.09      26.45         13  
 
Event 12  Girls 6 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Frey, Michaela K     6 NYAC-MA                21.14      20.42         20  
  2 Smith, Rylee         6 EAC-MA                 24.57      22.11         17  
  3 Green, Ava M         6 Wsy Swimming-MA        24.63      22.57         16  
  4 Heck, Paige E        6 Collegiate-MA          22.60      24.63         15  
  5 DiCamillo, Jordyn    6 BCY-MA                 23.63      27.75         14  
  6 Feeney, Kaityn       6 BCY-MA                 28.67      29.03         13  
  7 Sooter, Claire       6 BCY-MA                 30.89      32.89         12  
  8 Spila, Ann Marie     6 Wsy Swimming-MA        36.25      39.56         11  
 
Event 13  Boys 5 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Ryan            5 Wsy Swimming-MA        27.78      26.19         20  
  2 Fortney, Charlie     5 LPAC-MA                   NT      50.73         17  
 
Event 14  Girls 5 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yoffe, Sara V        5 Collegiate-MA          34.59      30.05         20  
  2 Shoemaker, Jennife   5 BSAC                   30.91      31.14         17  
  3 Schroeder, Greta     5 BCY-MA                 32.99      36.82         16  
 
Event 15  Boys 7 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pizolato, Joseph     7 BCY-MA                 47.71      46.63         20  
 
Event 15  Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Roadcap, Logan       8 Ndcy Gators            43.31      42.60         20  
 
Event 15  Boys 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smith, Aaron         9 EAC-MA                 38.42      36.59         20  
  2 Lauver, Josiah       9 Collegiate-MA          39.30      38.02         17  
  3 James, Ryan M        9 PACS-MA                41.70      41.93         16  
  4 Reed, Noah M         9 Collegiate-MA          41.55      42.73         15  
  5 Maxwell, Brandon     9 MSC-MA                 46.59      45.25         14  
  6 Jacobs, Ryan E       9 Collegiate-MA          48.75      45.65         13  
  7 Mills, Justin I      9 Collegiate-MA          48.44      46.72         12  
  8 Eveland, Caleb       9 SAC-MA                 44.12      47.14         11  
  9 Schroeder, Aren      9 BCY-MA                 52.34      48.40          9  
 10 Morrow, Andrew t     9 Wsy Swimming-MA        48.97      51.34          7  
 11 Conway, Brennan T    9 Collegiate-MA          51.29      51.44          6  
 
Event 16  Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eby, Lauren E        8 NYAC-MA                   NT      43.43         20  
 -- Ciulla, Angelica T   8 Wsy Swimming-MA           NT         DQ        
 
Event 16  Girls 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DiCamillo, Lauren    9 BCY-MA                 42.15      41.10         20  
  2 Connelly, Cassie     9 Otters                 46.37      43.36         17  
  3 Shay, Brianna A      9 PACS-MA                43.39      43.49         16  
  4 Chase, Mimi F        9 Wsy Swimming-MA        44.24      44.18         15  
  5 Scalese, Charlotte   9 MSC-MA                 47.78      46.80         14  
  6 Bruce, Karly D       9 PACS-MA                48.91      47.31         13  
  7 Heck, Ashley N       9 Collegiate-MA          49.94      49.57         12  
  8 Wooten, Jenna M      9 Wsy Swimming-MA        52.53      49.66         11  
  9 Alderman, Greta C    9 Wsy Swimming-MA        56.89      53.48          9  
 10 Clendaniel, Abbie    9 NYAC-MA                58.80    1:02.18          7  
 11 Glotfelty, BreAnne   9 Wsy Swimming-MA           NT    1:08.91          6  
 12 Lee, Erin            9 SAC-MA               1:02.82    1:10.05          5  
 -- Trutt, Paige         9 Ndcy Gators            59.39         DQ        
 
Event 17  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Skiles, Logan G      8 Wsy Swimming-MA        20.14      18.87         20  
  2 Lyons, Stephen E     8 PACS-MA                18.81      20.16         17  
  3 Ball, Tucker         8 Acws Swimming-MA       22.95      20.66         16  
  4 Lauer, Jacob         8 Otters                 21.15      22.73         15  
  5 Spencer, Noah        8 NYAC-MA                22.43      22.85         14  
  6 Feeney, Brendan      8 BCY-MA                 28.24      23.29         13  
  7 Cottingham, Johnat   8 Otters                 26.32      23.83         12  
  8 Thompson, James J    8 Acws Swimming-MA       24.80      23.99         11  
  9 Pickering, Kyle K    8 Wsy Swimming-MA        22.29      24.11          9  
 10 Gerver, Hayden I     8 Acws Swimming-MA       24.19      24.58          7  
 
Event 18  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Amber-Messick, Ade   8 BCY-MA                 19.93      20.26         20  
  2 Pflugh, Rebecca B    8 NYAC-MA                20.30      20.47         17  
  3 Wolf, Peyton         8 BCY-MA                 19.90      21.15         16  
  4 Averill, Karli J     8 Collegiate-MA          20.89      21.26         15  
  5 Taylor, Sami         8 NYAC-MA                21.65      22.06         14  
  6 Powell, Teddi        8 SAC-MA                 22.89      22.38         13  
  7 Snyder, Sydney       8 Otters                 22.54      24.63         12  
  8 Brown, Abigail R     8 Wsy Swimming-MA        26.51      24.83         11  
  9 Secord, Mary T       8 Wsy Swimming-MA        23.75      25.28          9  
 10 Spila, Eileen M      8 Wsy Swimming-MA        26.32      26.28          6.5
 10 Fogelsanger, Amber   8 NYAC-MA                25.09      26.28          6.5
 12 Wilson, Kayla A      8 Collegiate-MA          26.68      26.80          5  
 13 Heck, Taylor A       8 Collegiate-MA          30.33      27.16          4  
 14 Saand, Sara          8 SAC-MA                 27.79      27.47          3  
 15 Anderson, Olivia G   8 Wsy Swimming-MA        24.55      27.74          2  
 
Event 19  Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leach, Daniel J      7 PACS-MA                20.11      20.77         20  
  2 Furcon, Matthew      7 BCY-MA                 22.08      21.82         17  
  3 Houck, Jacob         7 EAC-MA                 21.48      21.90         16  
  4 Dubbs, Alec          7 Collegiate-MA          23.18      22.43         15  
  5 Chase, Tommy         7 Wsy Swimming-MA        22.56      23.69         14  
  6 Alderman, William    7 Wsy Swimming-MA        25.37      23.89         13  
  7 Buehler, Jeb         7 Wsy Swimming-MA        27.02      25.68         12  
  8 Langella, Jonah      7 SAC-MA                 30.01      29.10         11  
  9 Kling, Owen          7 EAC-MA                 27.66      29.62          9  
 10 Stauffer, Nathanie   7 Wsy Swimming-MA        30.97      32.10          7  
 
Event 20  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lauer, Abby          7 Otters                 21.97      19.88         20  
  2 Landis, Elizabeth    7 NYAC-MA                21.71      20.38         17  
  3 Marshall, Cynthia    7 BCY-MA                 23.78      23.31         16  
  4 Hauck, Emily         7 Otters                 22.66      23.39         15  
  5 Andrews, Claire      7 Otters                 25.92      23.75         14  
  6 Kent, Camille L      7 Wsy Swimming-MA        22.34      24.27         13  
  7 Shaulis, Kirsten     7 Otters                 24.93      24.44         12  
  8 Skurcenski, Jenna    7 MSC-MA                 25.62      24.57         11  
  9 Reed, Emma E         7 Collegiate-MA          26.52      26.13          9  
 10 Fink, Alexis         7 EAC-MA                 27.61      27.33          7  
 11 Clemmer, Maddie R    7 Wsy Swimming-MA        28.99      29.17          6  
 12 Walker, Hannah       7 Otters                 30.24      29.80          5  
 13 Myers, Megan         7 EAC-MA                 28.21      31.35          4  
 14 Brubaker, Colleen    7 NYAC-MA                25.37      31.83          3  
 15 Conway, Anna K       7 Collegiate-MA          39.55      33.37          2  
 
Event 21  Boys 5 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Ryan            5 Wsy Swimming-MA        31.31      31.33         20  
 
Event 21  Boys 6 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yaninek, Zachary J   6 Wsy Swimming-MA        26.98      24.36         20  
  2 Mills, Bryce M       6 Collegiate-MA          26.71      25.69         17  
  3 Powell, Lek          6 SAC-MA                 23.28      26.66         16  
  4 Fisic, Trevor N      6 Collegiate-MA          29.70      28.03         15  
  5 Nikolai, Christoph   6 BCY-MA                 30.83      29.41         14  
  6 Eusantos, Gabriel    6 SAC-MA                 31.29      29.69         13  
 
Event 22  Girls 5 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shoemaker, Jennife   5 BSAC                   32.71      29.34         20  
  2 Yoffe, Sara V        5 Collegiate-MA          37.40      34.82         17  
  3 Schroeder, Greta     5 BCY-MA                 34.35      45.04         16  
 
Event 22  Girls 6 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Ava M         6 Wsy Swimming-MA        27.82      26.07         20  
  2 Smith, Rylee         6 EAC-MA                 25.29      26.30         17  
  3 Frey, Michaela K     6 NYAC-MA                26.85      26.48         16  
  4 Feeney, Kaityn       6 BCY-MA                 33.43      28.74         15  
  5 Heck, Paige E        6 Collegiate-MA          27.60      29.28         14  
  6 Sooter, Claire       6 BCY-MA                 32.95      30.66         13  
  7 Spila, Ann Marie     6 Wsy Swimming-MA        40.06      33.92         12  
  8 DiCamillo, Jordyn    6 BCY-MA                 29.80      34.86         11  
 
Event 23  Boys 6 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Nikolai, Christoph   6 BCY-MA                    NT         DQ        
 
Event 23  Boys 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smith, Aaron         9 EAC-MA                 45.29      42.04         20  
  2 Boldaz, Cameron      9 BCY-MA                 45.26      42.34         17  
  3 Spahr, Riley R       9 Wsy Swimming-MA        45.77      46.36         16  
  4 Reed, Noah M         9 Collegiate-MA          45.65      47.82         15  
  5 Schroeder, Aren      9 BCY-MA                 51.46      48.74         14  
  6 Tanguay, Joseph R    9 NYAC-MA                47.20      49.40         13  
  7 Yoffe, Matthew J     9 Collegiate-MA          54.07      52.32         12  
  8 Eveland, Caleb       9 SAC-MA                 49.08      52.34         11  
 -- Conway, Brennan T    9 Collegiate-MA        1:08.50         DQ        
 -- Morrow, Andrew t     9 Wsy Swimming-MA      1:00.83         DQ        
 
Event 24  Girls 7 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lauer, Abby          7 Otters                 54.89      47.44         20  
 -- Drumm, Gabrielle     7 MARA-MA                   NT         DQ        
 
Event 24  Girls 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Oltmans, Lily        9 EAC-MA                 47.12      48.14         20  
  2 Neuhard, Madelyn A   9 Wsy Swimming-MA        48.99      49.86         17  
  3 Connelly, Cassie     9 Otters                 53.54      52.00         16  
  4 Haley, Sarah R       9 NYAC-MA                53.65      52.73         15  
  5 Trostle, Shealyn R   9 PACS-MA                54.92      53.05         14  
  6 Bruce, Karly D       9 PACS-MA              1:09.66      58.43         13  
  7 Trutt, Paige         9 Ndcy Gators            59.80    1:00.01         12  
  8 Alderman, Greta C    9 Wsy Swimming-MA      1:05.30    1:04.69         11  
  9 Lee, Erin            9 SAC-MA               1:21.73    1:29.42          9  
 -- Buehler, McKenna M   9 Wsy Swimming-MA      1:14.30         DQ        
 -- Ott, Skyler          9 SAC-MA                 52.77         DQ        
 
Event 25  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cottingham, Johnat   8 Otters                 23.91      24.60         20  
  2 Toth, Zachary A      8 PACS-MA                25.47      25.25         17  
  3 Readinger, Stuart    8 EAC-MA                 22.81      26.17         16  
  4 Paulukow, Logan      8 MARA-MA                26.65      29.10         15  
  5 Thompson, James J    8 Acws Swimming-MA       29.76      29.49         14  
  6 Feeney, Brendan      8 BCY-MA                    NT      31.38         13  
  7 Hood, Nicholas       8 MSC-MA                 33.53      32.06         12  
 -- Ball, Tucker         8 Acws Swimming-MA       24.10         DQ        
 -- Lauer, Jacob         8 Otters                 29.78         DQ        
 
Event 26  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luft, Katie M        8 NYAC-MA                20.44      20.82         20  
  2 Fortney, Alexa       8 LPAC-MA                   NT      23.50         17  
  3 Averill, Karli J     8 Collegiate-MA          23.04      24.17         16  
  4 Pflugh, Rebecca B    8 NYAC-MA                   NT      24.21         15  
  5 Sugra, Anna          8 MARA-MA                23.54      24.25         14  
  6 Lee, Nicole A        8 Wsy Swimming-MA        25.04      25.12         13  
  7 Eby, Lauren E        8 NYAC-MA                24.86      26.30         12  
  8 Anderson, Olivia G   8 Wsy Swimming-MA        25.97      27.48         11  
  9 Snyder, Sydney       8 Otters                 26.54      27.58          9  
 10 Wilson, Kayla A      8 Collegiate-MA          32.83      33.17          7  
 11 Ciulla, Angelica T   8 Wsy Swimming-MA        30.38      33.46          6  
 -- Heck, Taylor A       8 Collegiate-MA          36.90         DQ        
 -- Brown, Abigail R     8 Wsy Swimming-MA        32.00         DQ        
 -- Fogelsanger, Amber   8 NYAC-MA                   NT         DQ        
 -- Saand, Sara          8 SAC-MA                    NT         DQ        
 
Event 27  Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chase, Tommy         7 Wsy Swimming-MA        26.77      26.06         20  
  2 Dubbs, Alec          7 Collegiate-MA          25.30      26.62         17  
  3 Fidanza, Jack        7 BCY-MA                 29.37      27.71         16  
  4 Staniszewski, Jona   7 BCY-MA                 29.12      27.87         15  
  5 Mills, Ian J         7 Collegiate-MA          29.72      29.33         14  
  6 Houck, Jacob         7 EAC-MA                 37.29      33.24         13  
  7 Langella, Jonah      7 SAC-MA                 31.73      34.06         12  
 -- Alderman, William    7 Wsy Swimming-MA           NT         DQ        
 -- Buehler, Jeb         7 Wsy Swimming-MA        34.76         DQ        
 -- Waldman, Andrew      7 MSC-MA                 26.41         DQ        
 
Event 28  Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Skurcenski, Jenna    7 MSC-MA                 29.33      25.41         20  
  2 Reed, Emma E         7 Collegiate-MA          26.43      27.89         17  
  3 Hauck, Emily         7 Otters                 30.30      28.73         16  
  4 Stupka, Sydney E     7 Wsy Swimming-MA        29.69      29.15         15  
  5 Kent, Camille L      7 Wsy Swimming-MA        26.27      29.17         14  
  6 Drumm, Gabrielle     7 MARA-MA                29.39      30.50         13  
  7 Mulhern, Katie       7 BCY-MA                 31.61      31.19         12  
 -- Myers, Megan         7 EAC-MA                    NT         DQ        
 -- Brubaker, Colleen    7 NYAC-MA                35.71         DQ        
 -- Walker, Hannah       7 Otters                 43.40         DQ        
 -- Shaulis, Kirsten     7 Otters                 37.14         DQ        
 -- Fink, Alexis         7 EAC-MA                    NT         DQ        
 -- Lauer, Abby          7 Otters                 21.72         DQ        
 
Event 29  Boys 5 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Fortney, Charlie     5 LPAC-MA                   NT         DQ        
 
Event 29  Boys 6 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nikolai, Christoph   6 BCY-MA                    NT      34.99         20  
  2 Eusantos, Gabriel    6 SAC-MA                 43.11      50.02         17  
 -- Yaninek, Zachary J   6 Wsy Swimming-MA        34.43         DQ        
 -- Fisic, Trevor N      6 Collegiate-MA             NT         DQ        
 
Event 30  Girls 5 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shoemaker, Jennife   5 BSAC                   32.22      31.91         20  
 -- Yoffe, Sara V        5 Collegiate-MA             NT         DQ        
 
Event 30  Girls 6 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Frey, Michaela K     6 NYAC-MA                37.50      34.44         20  
  2 Heck, Paige E        6 Collegiate-MA             NT      43.46         17  
  3 Sooter, Claire       6 BCY-MA                 49.56      50.71         16  
 -- Smith, Rylee         6 EAC-MA                 29.18         DQ        
 -- Green, Ava M         6 Wsy Swimming-MA        39.00         DQ        
 -- Feeney, Kaityn       6 BCY-MA                    NT         DQ        
 
Event 31  Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Roadcap, Logan       8 Ndcy Gators            43.33      43.30         20  
  2 Paulukow, Logan      8 MARA-MA                   NT      57.31         17  
 
Event 31  Boys 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 James, Ryan M        9 PACS-MA                35.04      35.85         20  
  2 Spahr, Riley R       9 Wsy Swimming-MA        39.39      40.61         17  
  3 Maxwell, Brandon     9 MSC-MA                 44.58      41.32         16  
  4 Reed, Noah M         9 Collegiate-MA          40.85      41.42         15  
  5 Jacobs, Ryan E       9 Collegiate-MA          45.05      41.88         14  
  6 Mills, Justin I      9 Collegiate-MA          44.84      42.88         13  
  7 Mosby, Nicholas      9 Otters                 42.78      45.39         12  
  8 Boldaz, Cameron      9 BCY-MA                 52.06      48.07         11  
  9 Yoffe, Matthew J     9 Collegiate-MA          41.95      50.21          9  
 
Event 32  Girls 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Laura I       9 NYAC-MA                36.22      37.47         20  
  2 Shay, Brianna A      9 PACS-MA                39.46      39.02         17  
  3 Oltmans, Lily        9 EAC-MA                 44.37      42.36         16  
  4 Neuhard, Madelyn A   9 Wsy Swimming-MA        45.83      46.03         15  
  5 Chase, Mimi F        9 Wsy Swimming-MA        56.33      49.38         14  
  6 Scalese, Charlotte   9 MSC-MA                 57.50      49.71         13  
  7 Bruce, Karly D       9 PACS-MA              1:04.62      51.58         12  
  8 Haley, Sarah R       9 NYAC-MA                55.07      55.40         11  
 
Event 33  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyons, Stephen E     8 PACS-MA                17.86      17.99         20  
  2 Skiles, Logan G      8 Wsy Swimming-MA        20.94      18.47         17  
  3 Ball, Tucker         8 Acws Swimming-MA       18.67      19.17         16  
  4 Kelly, Javan M       8 Collegiate-MA          19.00      19.25         15  
  5 Spencer, Noah        8 NYAC-MA                23.25      20.25         14  
  6 Toth, Zachary A      8 PACS-MA                21.03      21.23         13  
  7 Cottingham, Johnat   8 Otters                 20.70      22.85         12  
  8 Thompson, James J    8 Acws Swimming-MA       24.52      25.11         11  
  9 Hood, Nicholas       8 MSC-MA                 34.64      30.21          9  
 -- Gerver, Hayden I     8 Acws Swimming-MA       28.41         DQ        
 
Event 34  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luft, Katie M        8 NYAC-MA                15.63      16.58         20  
  2 Wolf, Peyton         8 BCY-MA                 19.77      18.03         17  
  3 Lee, Nicole A        8 Wsy Swimming-MA        21.68      21.06         16  
  4 Strayer, Hannah L    8 PACS-MA                22.08      21.30         15  
  5 Eby, Lauren E        8 NYAC-MA                20.32      21.50         14  
  6 Amber-Messick, Ade   8 BCY-MA                 20.17      21.65         13  
  7 Snyder, Sydney       8 Otters                 22.50      23.16         12  
  8 Sugra, Anna          8 MARA-MA                21.14      23.22         11  
  9 Secord, Mary T       8 Wsy Swimming-MA           NT      28.53          9  
 10 Wilson, Kayla A      8 Collegiate-MA          26.01      29.53          7  
 -- Ciulla, Angelica T   8 Wsy Swimming-MA        31.51         DQ        
 
Event 35  Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leach, Daniel J      7 PACS-MA                19.80      19.25         20  
  2 Dubbs, Alec          7 Collegiate-MA          20.22      22.26         17  
  3 Pizolato, Joseph     7 BCY-MA                 20.26      22.36         16  
  4 Mills, Ian J         7 Collegiate-MA          28.81      27.54         15  
  5 Furcon, Matthew      7 BCY-MA                    NT      30.15         14  
  6 Houck, Jacob         7 EAC-MA                 29.99      30.97         13  
  7 Buehler, Jeb         7 Wsy Swimming-MA        33.12      32.30         12  
 -- Stauffer, Nathanie   7 Wsy Swimming-MA        38.28         DQ        
 -- Waldman, Andrew      7 MSC-MA                 34.85         DQ        
 -- Chase, Tommy         7 Wsy Swimming-MA        28.72         DQ        
 
Event 36  Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stupka, Sydney E     7 Wsy Swimming-MA        24.90      22.16         20  
  2 Marshall, Cynthia    7 BCY-MA                 22.89      22.82         17  
  3 Drumm, Gabrielle     7 MARA-MA                24.09      25.53         16  
  4 Mulhern, Katie       7 BCY-MA                    NT      28.80         15  
  5 Bermudez, Sierra     7 BCY-MA                 29.35      32.33         14  
  6 Brubaker, Colleen    7 NYAC-MA                30.45      41.35         13  
 -- Kent, Camille L      7 Wsy Swimming-MA        28.45         DQ        
 -- Reed, Emma E         7 Collegiate-MA          33.14         DQ        
 
Event 37  Boys 5 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Lee, Ryan            5 Wsy Swimming-MA        45.75         DQ        
 
Event 37  Boys 6 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisic, Trevor N      6 Collegiate-MA          39.66      36.10         20  
 -- Mills, Bryce M       6 Collegiate-MA          33.75         DQ        
 
Event 38  Girls 5 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Yoffe, Sara V        5 Collegiate-MA        1:14.16         DQ        
 -- Schroeder, Greta     5 BCY-MA                 39.58         DQ        
 
Event 38  Girls 6 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sooter, Claire       6 BCY-MA                 41.35      38.77         20  
 -- Smith, Rylee         6 EAC-MA                 34.26         DQ        
 
Event 39  Boys 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smith, Aaron         9 EAC-MA               1:21.00    1:21.48         20  
      38.07   43.41                                                
  2 Lauver, Josiah       9 Collegiate-MA        1:24.00    1:22.67         17  
      37.78   44.89                                                
  3 Spahr, Riley R       9 Wsy Swimming-MA      1:24.22    1:26.28         16  
      40.83   45.45                                                
  4 Reed, Noah M         9 Collegiate-MA        1:23.92    1:29.46         15  
      41.85   47.61                                                
  5 Boldaz, Cameron      9 BCY-MA               1:35.96    1:33.43         14  
      47.43   46.00                                                
  6 Tanguay, Joseph R    9 NYAC-MA              1:29.85    1:34.95         13  
      45.25   49.70                                                
  7 James, Ryan M        9 PACS-MA              1:29.08    1:36.05         12  
      41.75   54.30                                                
  8 Mills, Justin I      9 Collegiate-MA        1:40.29    1:38.40         11  
      44.78   53.62                                                
  9 Maxwell, Brandon     9 MSC-MA               1:43.59    1:38.82          9  
      46.53   52.29                                                
 10 Schroeder, Aren      9 BCY-MA               1:42.96    1:44.24          7  
      54.02   50.22                                                
 11 Yoffe, Matthew J     9 Collegiate-MA        1:41.98    1:48.30          6  
      50.51   57.79                                                
 12 Eveland, Caleb       9 SAC-MA               1:47.70    1:49.52          5  
      49.99   59.53                                                
 -- Mosby, Nicholas      9 Otters               1:39.60         DQ        
      44.12   52.56                                                
 
Event 40  Girls 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Laura I       9 NYAC-MA              1:30.15    1:27.90         20  
      40.34   47.56                                                
  2 Trostle, Shealyn R   9 PACS-MA              1:34.84    1:32.20         17  
      43.13   49.07                                                
  3 DiCamillo, Lauren    9 BCY-MA               1:35.65    1:35.73         16  
      43.72   52.01                                                
  4 Neuhard, Madelyn A   9 Wsy Swimming-MA      1:38.13    1:38.15         15  
      46.45   51.70                                                
  5 Connelly, Cassie     9 Otters               1:36.02    1:39.58         14  
      47.39   52.19                                                
  6 Shay, Brianna A      9 PACS-MA              1:36.33    1:41.14         13  
      42.93   58.21                                                
  7 Ott, Skyler          9 SAC-MA               1:51.45    1:51.64         12  
      54.63   57.01                                                
  8 Trutt, Paige         9 Ndcy Gators               NT    1:57.69         11  
      56.33 1:01.36                                                
 -- Oltmans, Lily        9 EAC-MA               1:36.91         DQ        
      43.91   48.24                                                
 -- Heck, Ashley N       9 Collegiate-MA        1:45.53         DQ        
      50.88   52.59                                                
 
Event 41  Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyons, Stephen E     8 PACS-MA              1:33.38    1:34.61         20  
      42.29   52.32                                                
  2 Kelly, Javan M       8 Collegiate-MA        1:35.39    1:36.73         17  
      44.27   52.46                                                
  3 Ball, Tucker         8 Acws Swimming-MA     1:36.38    1:37.55         16  
      44.98   52.57                                                
  4 Roadcap, Logan       8 Ndcy Gators          1:48.36    1:38.05         15  
      42.70   55.35                                                
  5 Toth, Zachary A      8 PACS-MA              1:43.18    1:39.23         14  
      48.97   50.26                                                
  6 Skiles, Logan G      8 Wsy Swimming-MA      1:34.17    1:39.79         13  
      46.22   53.57                                                
  7 Readinger, Stuart    8 EAC-MA               1:48.61    1:46.44         12  
      51.46   54.98                                                
  8 Paulukow, Logan      8 MARA-MA              1:49.10    1:49.47         11  
      50.28   59.19                                                
 -- Pickering, Kyle K    8 Wsy Swimming-MA      2:01.08         DQ        
      53.70 1:05.82                                                
 -- Spencer, Noah        8 NYAC-MA              1:45.00         DQ        
      48.85   58.69                                                
 
Event 42  Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luft, Katie M        8 NYAC-MA              1:23.25    1:24.60         20  
      38.08   46.52                                                
  2 Lee, Nicole A        8 Wsy Swimming-MA      1:36.96    1:39.80         17  
      46.42   53.38                                                
  3 Wolf, Peyton         8 BCY-MA                    NT    1:41.57         16  
      48.34   53.23                                                
  4 Amber-Messick, Ade   8 BCY-MA               1:39.66    1:43.13         15  
      44.99   58.14                                                
  5 Averill, Karli J     8 Collegiate-MA        1:39.58    1:43.92         14  
      50.17   53.75                                                
  6 Sugra, Anna          8 MARA-MA              1:42.40    1:44.38         13  
      51.38   53.00                                                
  7 Strayer, Hannah L    8 PACS-MA              1:47.51    1:49.39         12  
      49.12 1:00.27                                                
  8 Taylor, Sami         8 NYAC-MA              1:56.56    1:58.87         11  
      54.32 1:04.55                                                
  9 Wilson, Kayla A      8 Collegiate-MA        2:16.61    2:12.82          9  
    1:02.28 1:10.54                                                
 -- Secord, Mary T       8 Wsy Swimming-MA           NT         DQ        
    1:04.73 1:08.32                                                
 -- Brown, Abigail R     8 Wsy Swimming-MA           NT         DQ        
    1:05.49 1:11.79                                                
 -- Pflugh, Rebecca B    8 NYAC-MA                   NT         DQ        
      46.95   56.14                                                
 
Event 43  Boys 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leach, Daniel J      7 PACS-MA              1:38.14    1:43.72         20  
      45.07   58.65                                                
  2 Pizolato, Joseph     7 BCY-MA               1:45.51    1:48.37         17  
      52.11   56.26                                                
 -- Staniszewski, Jona   7 BCY-MA                    NT         DQ        
    1:07.16 1:04.00                                                
 -- Mills, Ian J         7 Collegiate-MA             NT         DQ        
      57.01 1:02.82                                                
 -- Fidanza, Jack        7 BCY-MA                    NT         DQ        
      58.43 1:02.86                                                
 
Event 44  Girls 6 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shoemaker, Jennife   5 BSAC                 2:28.53    2:28.21         20  
 -- Frey, Michaela K     6 NYAC-MA                   NT         DQ        
    1:06.38 1:10.66                                                
 -- DiCamillo, Jordyn    6 BCY-MA                    NT         DQ        
    1:11.96 1:23.56                                                
 
Event 44  Girls 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lauer, Abby          7 Otters               1:40.60    1:37.33         20  
      46.44   50.89                                                
  2 Landis, Elizabeth    7 NYAC-MA              1:48.37    1:45.51         17  
      47.48   58.03                                                
  3 Marshall, Cynthia    7 BCY-MA                    NT    1:53.06         16  
      53.73   59.33                                                
  4 Kent, Camille L      7 Wsy Swimming-MA           NT    2:09.94         15  
      58.40 1:11.54                                                
  5 Reed, Emma E         7 Collegiate-MA        2:13.07    2:11.60         14  
    1:04.00 1:07.60                                                
 -- Stupka, Sydney E     7 Wsy Swimming-MA           NT         DQ        
      54.88   59.76                                                
 -- Bermudez, Sierra     7 BCY-MA                    NT         DQ        
    1:07.09 1:17.87                                                
 
Event 47  Boys 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collegiate Aquatics-MA  'A'                 1:26.52    1:31.86         40  
     1) Mills, Bryce M 6                2) Mills, Ian J 7                 
     3) Fisic, Trevor N 6               4) Dubbs, Alec 7                  
       49.90    41.96                                                      
 
Event 48  Girls 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lebanon Valley Otters  'A'                       NT    1:31.10         40  
     1) Hauck, Emily 7                  2) Andrews, Claire 7              
     3) Shaulis, Kirsten 7              4) Lauer, Abby 7                  
     1:31.06     0.04                                                      
  2 Collegiate Aquatics-MA  'A'                 1:45.43    1:51.49         34  
     1) Heck, Paige E 6                 2) Yoffe, Sara V 5                
     3) Conway, Anna K 7                4) Reed, Emma E 7                 
     1:04.44    47.05                                                      
 
Event 49  Boys 9 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Palmyra Aquatic Club-MA  'A'                1:05.46    1:08.80         40  
     1) Lyons, Stephen E 8              2) Leach, Daniel J 7              
     3) Toth, Zachary A 8               4) James, Ryan M 9                
       35.13    33.67                                                      
  2 Collegiate Aquatics-MA  'A'                 1:15.10    1:09.59         34  
     1) Jacobs, Ryan E 9                2) Yoffe, Matthew J 9             
     3) Conway, Brennan T 9             4) Lauver, Josiah 9               
       34.85    34.74                                                      
  3 Wsy Swimming-MA  'A'                        1:09.84    1:13.34         32  
     1) Chase, Tommy 7                  2) Spahr, Riley R 9               
     3) Pickering, Kyle K 8             4) Skiles, Logan G 8              
       42.78    30.56                                                      
  4 Shippensburg Aquatic Club-MA  'A'                NT    1:30.57         30  
     1) Eveland, Caleb 9                2) Langella, Jonah 7              
     3) Eusantos, Gabriel 6             4) Powell, Lek 6                  
       43.86    46.71                                                      
  5 Wsy Swimming-MA  'B'                             NT    1:31.85         28  
     1) Lee, Ryan 5                     2) Morrow, Andrew t 9             
     3) Alderman, William J 7           4) Buehler, Jeb 7                 
       53.23    38.62                                                      
 
Event 50  Girls 9 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Northern York Aquatic Clun-MA  'A'          1:04.69    1:10.60         40  
     1) Weiss, Laura I 9                2) Eby, Lauren E 8                
     3) Landis, Elizabeth M 7           4) Luft, Katie M 8                
       34.55    36.05                                                      
  2 Palmyra Aquatic Club-MA  'A'                     NT    1:12.91         34  
     1) Trostle, Shealyn R 9            2) Bruce, Karly D 9               
     3) Strayer, Hannah L 8             4) Shay, Brianna A 9              
       37.43    35.48                                                      
  3 Northern York Aquatic Clun-MA  'B'          1:16.21    1:18.30         32  
     1) Taylor, Sami 8                  2) Frey, Michaela K 6             
     3) Haley, Sarah R 9                4) Pflugh, Rebecca B 8            
       47.99    30.31                                                      
  4 Wsy Swimming-MA  'A'                        1:11.47    1:20.36         30  
     1) Chase, Mimi F 9                 2) Stupka, Sydney E 7             
     3) Secord, Mary T 8                4) Lee, Nicole A 8                
       43.46    36.90                                                      
  5 Wsy Swimming-MA  'C'                             NT    1:21.85         28  
     1) Alderman, Greta C 9             2) Spila, Eileen M 8              
     3) Neuhard, Madelyn A 9            4) Wooten, Jenna M 9              
       46.14    35.71                                                      
  6 Collegiate Aquatics-MA  'A'                 1:24.10    1:24.65         26  
     1) Averill, Karli J 8              2) Heck, Taylor A 8               
     3) Wilson, Kayla A 8               4) Heck, Ashley N 9               
       42.83    41.82                                                      
  7 Shippensburg Aquatic Club-MA  'A'                NT    1:29.21         24  
     1) Ott, Skyler 9                   2) Lee, Erin 9                    
     3) Saand, Sara 8                   4) Powell, Teddi 8                
       47.18    42.03                                                      
  8 Wsy Swimming-MA  'B'                        1:25.27    1:42.41         22  
     1) Glotfelty, BreAnne M 9          2) Ciulla, Angelica T 8           
     3) Kent, Camille L 7               4) Anderson, Olivia G 8           
     1:05.97    36.44                                                      
 
                    Combined Team Scores - Through Event 50                    
 
  1. Collegiate Aquatics                 930
  3. Brandywine-Coatesville Y            823   4. Northern York Aquatic Clun        671.5
  5. Palmyra Aquatic Club                635   6. Lebanon Valley Otters             435.5
  7. Elizabethtown Aquatic Club          284   8. Shippensburg Aquatic Club           252
  9. Mechanicsburg Swim Club           170.5  10. Marauder Aquatic Club               156
 11. Aquatic Club of the West Shore      116  12. Northern Dauphin County YMCA         96
 13. Big Spring Aquatic Club              77  14. Lower Paxton Aquatic Club            54